- Mark as New
- Bookmark
- Subscribe
- Subscribe to RSS Feed
- Permalink
- Report Inappropriate Content
Get your taxes done using TurboTax
Use your third grade math solving techniques ... remember those "word" math problems you thought you would never use ? For example ....
3 parts individually sell for $2, $3 & $5 for a total of $10 when you bought them
% for each is 20, 30 & 50
If you bought the lot for a discount say $8 then the purchase cost for each is $1.60, $2.40 & $4
‎June 1, 2019
3:31 PM